Przejdź do treści

Houseboat Mazury

houseboat mazury maximczarter

Producenci pływającego sprzętu rekreacyjnego, w tym producenci houseboat Mazury, prześcigają się w propozycjach dla aktywnych miłośników sportów wodnych. Wszystko w celu zapewnienie jak najlepszej zabawy, podniesienia poziomu adrenaliny, pozostawienia jak najmocniejszych wrażeń. W wymyślaniu różnych konstrukcji pływających o dziwnych czasem kształtach i niestandardowych parametrach jazdy celują oczywiście producenci z USA. Nic w tym dziwnego, gdy weźmiemy pod uwagę wielkość tego rynku.

U podstaw idei powstawania jachtów motorowych było połączenie ekstremalnej prędkości z cechami wygodnego statku. Na pokładzie naszych jachtów w dużym komforcie może pływać od 2 do nawet 10 osób. Rzeczą wyróżniającą nasze motorówki, jest napęd, przeważnie bardzo dobrej jakości benzynowe silniki zaburtowe (najlepsze Yamahy) lub wbudowane diesel’a dla dużych jachtów (houseboatów). Dzięki zastosowaniu układu silników strumieniowych możemy tymi łodziami fantastycznie manewrować, praktycznie kręcić się w miejscu. Na większości naszych łodzi można pływać po morzu w strefie przybrzeżnej lub po jeziorach na Mazurach, ale główną ich domeną są „płaskie wody”, kiedy fale nie przeszkadzają w osiąganiu fantastycznych wprost parametrów jazdy.

Czarter Houseboat na Mazurach

Mamy Państwu do zaoferowania najlepsze houseboaty, pływające po Mazurach:

Coraz częściej producenci proponują konstrukcje, które nie pozwalają zakwalifikować danego modelu do znanych dotąd klas. Nowoczesne technologie, materiały i programy komputerowe umożliwiają wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów szukających wielofunkcyjnych rozwiązań nawet w małych łodziach motorowych. W województwie warmińsko-mazurskim rozrosły się w różnej wielkości stocznie produkujące jachty żaglowe, łodzie motorowe i wiosłowe, głównie w technologii laminatów poliestrowo-szklanych. Podobno w samej Ostródzie firmy z branży współpracują i pomagają sobie wzajemnie – nie ma problemu podkupowania fachowców, czy zwykłych pracowników. Po prywatyzacji wystarczyło ich dla wszystkich nowo powstałych zakładów szkutniczych i stoczni. Nie brak też rąk do pracy, ponieważ wszyscy starają się walczyć z odpływem kapitału ludzkiego zagranicę. Zarobki nie osiągają zapewne tych z wielkich miast i centrów przemysłowych, ale jak na miejscowe warunki są zupełnie przyzwoite i równe średniej krajowej.

Na Mazurach w ciągły sposób rozwija się infrastruktura nadbrzeżna, powstają nowe plaże i zaplecze turystyczne. Warto przypomnieć, że Wielkie Jeziora Mazurskie połączone są ze sobą siecią kanałów i śluz, dzięki czemu przemieszczać się można z Węgorzewa, przez Giżycko, Mikołajki, Ruciane Nida, aż do Warszawy! Region ten jest coraz bardziej magnesem przyciągającym miłośników włóczęgi wodnej na wypornościowych jachtach motorowych – houseboat Mazury. Wody krainy WJM służą stoczniom, jako poligon doświadczalny dla nowo budowanych łodzi. Na nim próbowane są pierwsze egzemplarze prototypowe, które mają przeznaczenia na czarter jachtów mazury. Najciekawiej, gdy próby muszą odbywać się w zimie, trzeba wtedy wyrąbać przerębel w lodzie i tam zatapiać próbnie jachty.

czarter houseboat kabina wynajem

Producent boat house oraz łodzi motorowych

Kadłub naszych łodzi motorowych robiony jest w tradycyjnej technice laminatu poliestrowo-szklanego ze wzmocnieniami/kształtkami laminatowymi wypełnionymi pianką. Kadłuby są bardzo sztywne, o czym mogą zaświadczyć nasi klienci, którzy odwiedzają nas każdego roku.

Oferta producenta houseboat tutaj:

www.mBoat.eu/houseboat/

Niektóre łodzie z klasy Open posiadają charakterystyczne, otwarte, przestronne wnętrze i dynamiczne parametry kadłuba. Cechy szczególne, to również głęboki kokpit z wysokimi burtami i licznymi miękkimi siedziskami dla załogi. Dno często wykonywane było w ciemnych kolorach, które łamały dominując w pozostałej części kadłuba oraz wnętrza biel. Trzecią barwą jest przeważnie czerń zastosowana do wykonywania konsol sterowniczych.

Na samym dziobie prawie we wszystkich motorówkach umieszczono dosyć pokaźne bakisty, w której znajdziemy wyposażenie techniczne, liny czy kotwicę. Na rufie, wzdłuż burt (ustawione bokiem do kierunku płynięcia) lokowane są przeważnie skórzane kanapy z licznymi uchwytami na kubki.

Tendencja do konstruowania wielofunkcyjnych houseboat Mazury jest prawdziwie wcielona w życie, choć nie została wymyślona w naszym kraju. Bardzo dobrze, że i nasi konstruktorzy nawiązują do trendów światowych – to tylko pomaga w promocji i marketingu. Kadłuby i dna robione są na przekładce z Airexu, burty natomiast z użyciem Firet-Corematu. Wkładka denna laminowana jest razem z rusztem, podsufitka również z laminatu. W kabinie często są osobno zamykane pokoje z podwójnymi kojami. Przeważnie wnętrze jest na tyle duże, że służy całej załodze, jako przestrzeń do regularnego życia.

Wynajem hausbotów, ceny w Giżycku, Mikołajkach i w Węgorzewie

W kwietniu wody w okolicach Giżycka, czy Mikołajek świecą prawdziwą pustką – wygląda to, jakby sezon dopiero miał się rozpocząć. Taki spokój ułatwia bezpośredni kontakt z naturą i zatopienie się w krajobrazie tej przepięknej krainy. Pływa się wówczas bardzo przyjemnie i wygodnie – sterowanie jest lekkie i nie sprawia żadnych trudności. Małymi łodziami z dużymi silnikami dość łatwo wejść w ślizg, błyskawicznie osiągając maksymalną prędkość. Mazurskie houseboaty do czarteru są zwrotne i świetnie reagują na ruchy sterem i manetką gazu.

Wodniacy to ludzie wyjątkowo konserwatywni i tradycyjni. Kochają swoje jachty i łodzie motorowe miłością dozgonną. Nie dziwi więc nieustający podziw i zapotrzebowanie na czarter jachtów Mazury, które są uznane i cenione przez rynek. Część łodzi na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, to prawdziwe perły, przypominające kultowe łodzie Riva sprzed pół wieku, których kształt i wyposażenie, opracowane w modnym stylu retro, miały w założeniu być przeciwwagą w stereotypowym postrzeganiu quicksilverów, jako motorówek tanich i popularnych, jakich tysiące pływa po wszystkich akwenach świata. Łodzie o tradycyjnych, klasycznych kształtach mają w swojej ofercie: Riva, Frauscher, Boesch, Cris Craft i wielu, wielu innych. Coś w tym musi być, że tak wielu ludzi lubi wszystko w stylu retro, stare samochody, stare łódki, stare meble, a antyki osiągają niesamowicie wysokie ceny. Taki styl rzeczy klasycznych i majestatycznych robi wrażenie. Miłośnicy sportów wodnych nie są żadnym wyjątkiem.

Nie tylko Mazury dają możliwość pływania bez patentu jachtami motorowymi, czy barkami (boat house’ami) – segment ten rozwija się również bardzo dynamicznie na Zalewie Szczecińskim. Cały akwen wodny wokół Szczecina jest wprost jak wymarzony dla rozwoju turystyki motorowodnej. Można pływać całymi dniami po zalewie, eksplorując mało znane zakątki lub popłynąć do sąsiadów w Niemczech. Można również w przeciągu zaledwie 2-2,5 godziny osiągnąć morskie wody Bałtyku. Wielu klientów wyrusza na Bornholm, a nawet przepływa do szwedzkiego Ystad.