Przejdź do treści

Futura 860

Futura 860 to przestronny i ergonomiczny jacht motorowy bez patentu (nie są wymagane żadne uprawnienia do jego prowadzenia) przeznaczony dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort. Nowoczesny design jachtu zwraca szczególną uwagę na szlaku żeglownym.

Na wnętrze jachtu składają się trzy osobne, zamykane koje z miejscem do spania dla 6 osób dorosłych i 2 dzieci, bogato wyposażona mesa (salon z kuchnią) tworząca widną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu oraz WC z prysznicem (ciepła woda). Część zewnętrzną stanowi kokpit z wygodną, narożną kanapą do siedzenia oraz stolikiem, gdzie można swobodnie spożywać posiłki. Dziobowa część jachtu pozwala na zażywanie kąpieli słonecznych ze względu na umiejscowienie 2 materacy do opalania.

Jacht jest wyposażony w TV, radio CD + głośniki w kabinie oraz na pokładzie, lodówkę elektryczną, kuchenkę gazową, zlewozmywak, dwie umywalki (wewnętrzna i zewnętrzna), echosondę, GPS, mapy jezior, oświetlenie LED, oświetlenie wewnętrzne oraz zewnętrzne nawigacyjne. Ponadto na rufie została umieszczona platforma kąpielowa na wysokości lustra wody wraz z drabinką rufową, która umożliwia chłodzącą kąpiel w jeziorze w upalne dni.

Jacht dzięki dziobowemu sterowi strumieniowemu jest jednostką stabilną i łatwą w manewrowaniu (zwłaszcza w porcie). Futura 860 ze względu na maksymalnie wyciszony silnik stacjonarny (Vetus 33 KM) pozwala korzystać z uroków mazurskich jezior i tego, co w nich najcenniejsze – niczym niezmąconej, naturalnej ciszy.

Dużym atutem jest ogrzewanie Webasto (również na pokładzie zewnętrznym) pozwalające na komfortowe pływanie od kwietnia aż do października. Sprzyja temu również pełne cabrio (sztywny dach i przezroczyste ściany wokół pokładu), które pozwala osłonić kokpit w razie deszczu czy wiatru.

Warto wspomnieć również o tym, że funkcjonalność i styl jachtu Futura 860 zostały docenione nagrodą główną na V Mazurskich Targach Sportów Wodnych w klasie Houseboat.

Długość

8,90 m

Kabiny

1 + 3 pokoje + łazienka

Załoga

4-7

Silnik

diesel Vetus 33 KM (FCU ok. 4,0 l/h) + silnik strumieniowy

Toaleta

morska

Woda

zimna + ciepła

Extra

Ogrzewanie + prysznic

Może spodoba się również…