Przejdź do treści

Nautika 830

Jacht motorowy Nautika 830 z renomowanej Polskiej stoczni jachtowej Delphia w Olecku to bez dwóch zdań najlepszy jacht spacerowy w swojej klasie. Wśród houseboatów do 8,5 m długości kadłuba ciężko będzie znaleźć godną konkurencję.

Projekt spod pióra Andrzeja Skrzata. Jest niesamowicie komfortowa i przestrzenna. Ergonomiczny kokpit i szerokie półpokłady to rzadkość wśród tego typu łodzi. Bardzo łatwa w prowadzeniu, wystarczy 25 KM doczepny silnik zaburtowy i  przy średniej prędkości spalanie wyniesie ok 2,5l na godzinę. Zabudowana konstrukcja Nautiki 830 czyni ją wyjątkowo bezpieczną. Kokpit osłonięty  jest stałym dachem tzw. hardtopem, przeszklonym z trzech stron. Dla tych co cenią sobie powiew świeżego powietrza, założone zostały zwijane świetliki, między dachem a szybami z pleksi. Po rozwinięciu świetlików i połączeniu ich, za pomocą zamków błyskawicznych, z bocznymi ściankami i tylną ścianą wykonaną z nieprzemakającego i nieprzewiewnego materiału Sunbrella, całość tworzy jednolite cabrio chroniące przed deszczem i chłodnym wiatrem załogę statku.

Przestrzeń pod pokładem została dostosowana do swobodnego przemieszczania się z pełną wysokością stania. Dodatkowo pod pokładem znajdują się dwie osobno zamykane kabiny do spania, plus dodatkowa dineta w messie. W zamykanej na klucz łazience znajdziemy prysznic z ciepłą wodą, elektrycznym WC wraz ze zbiornikiem na fekalia.

Na pokładzie zewnętrznym, między otwieranymi lukami znajdują się materace do opalania. Aby popływać w orzeźwiającej mazurskiej wodzie wystarczy rzucić kotwice Bruce’a i zejść po teleskopowej drabince zamontowanej na trapie rufowym prosto do jeziora.

Długość

8,30 m

Kabiny

1 + 2 pokoje + łazienka

Załoga

2-6 osób

Silnik

Yamaha 30 KM (FCU ok. 2.5 l/h) + silnik strumieniowy

Toaleta

morska

Woda

zimna + ciepła

Extra

Ogrzewanie + prysznic