Czarter jachtów motorowych Mazury

Nasza oferta obejmuje łodzie motorowe wynajmowane na Mazurach, które nie wymagają patentu sternika motorowodnego. Oferowany przez nas czarter jachtów motorowych Mazury zapewnia pełne bezpieczeństwo, komfort i wysoką jakość żeglugi. Nasza flota składa się z dziesięciu rożnych jachtów motorowych, houseboatów, które z pewnością spełnią Państwa oczekiwania.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Motorówki, jachty motorowe, houseboaty – czarter na Mazurach ma wiele twarzy

Wszystkie nasze jachty bez uprawnień są wygodne, dostosowane do wód mazurskich i wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia nawigacyjne i mieszkaniowe. Na wynajmowanych łodziach znajdą Państwo ogrzewanie instalacja Webasto, bojler z ciepłą woda, lodówki elektryczne i kuchnie gazowe.

Polski rynek jachtów motorowych stale rośnie. przybywa jachtów i łodzi motorowych na czarter różnej klasy i wielkości. coraz więcej ludzi chce spędzać czas na wodzie, ciesząc się urokami szybkiej jazdy czy też eksplorując nieznane zakątki jezior, rzek i kanałów. Wielu spośród nich ma za mało informacji lub nie umie się zdecydować na czarter wymarzonej motorówki.

Zadaniem, jakie sobie stawiamy przy dobrze jachtu z napędem mechanicznym, jest przybliżenie naszym klientom jak największej gamy modeli. Chcemy pokazać, czym różnią się zarówno w budowie, jak i zastosowaniu czy przeznaczeniu. Nie mamy zamiaru wnikać zbyt głęboko w sprawy techniczne i technologię wytwarzania. Szczegółowe parametry silników czy hydrodynamiki kadłubów mają wszyscy producenci i każdy może się z nimi zapoznać. Naszym zadaniem jest przedstawienie subiektywnego wrażenia od klientów, którzy już czarterowali nasze jachty motorowe Mazury oraz ocena ergonomii i estetyki danej łodzi motorowej bez patentu.

Flota jako czarter jachtów motorowych na Mazurach dostępna od zaufanego armatora

Nasza najmniejsza jednostka motorowa, która przeznaczona jest na wynajem, ma zaledwie 6,5 m, a największa może mieć nawet 12 m długości kadłuba. Nasze motorówki to dość szerokie spektrum typów i modeli. Zdecydowana większość z nich powstała w polskich stoczniach jachtowych, wszystkie natomiast napędzane są silnikami z importu. Niestety w tym segmencie rynku nasza produkcja nie istnieje, choć w przeszłości były zupełnie udane próby i osiągnięcia.

W swojej ofercie nie posiadamy za wiele jachtów wyścigowych. To domena doświadczonych pilotów profesjonalnych, ale to ich popisy i osiągnięcia sportowe działają na wyobraźnię fanów motorowodnego szaleństwa czy też spokojne turystycznej wędrówki. I choć pływanie na silniku ma swoich zagorzałych przeciwników wśród konserwatywnie myślących miłośników pływania tylko pod żaglami, uważamy, że wszystko jest kwestią indywidualnych upodobań.

Szybkie pływanie z napędem mechanicznym może być atrakcyjną alternatywą spokojnego spędzania czasu i korzystania z wodnych i słonecznych kąpieli w dalekich zakątkach szlaków, gdy panuje flauta i dotarcie do nich na żaglach jest po prostu niemożliwe. Może być też jedynym technicznie możliwym środkiem transportu do włóczęgi po wąskich rzekach i kanałach, służąc jednocześnie za pływający dom (houseboat) – nasza oferta, to czarter jachtów motorowych.

Wynajem łodzi motorowych na Mazurach

W opisach czarterowanych przez nas jachtów motorowych znajdą Państwo szczególnie rozbudowany tekst dotyczący kadłuba oraz wyposażenia łodzi. Staramy się, aby w opisie zawrzeć takie informacje, jak: nazwisko konstruktora czy projektanta, technologia wytwarzania – oczywiście w zakresie podstawowej wiedzy zrozumiałej dla przeciętnego użytkownika – szczegółowy opis wyglądu, zabudowy wnętrza i wyposażenia, na wykorzystanych do jego produkcji materiałach skończywszy. Wierzymy, że nasz opis i wrażenia pozwolą stworzyć ciekawy i prawdziwy obraz produktu w Państwa wyobraźni.

Bardzo ważne wydaje nam się ocenianie bezpieczeństwa pływania na danej jednostce. Chcemy, aby motorowodniactwo było sportem przyjaznym dla wszystkich, a ewentualne błędy nie zagrażały zdrowiu lub życiu uprawiających go. Jachty żaglowe wypracowały odpowiedni standard czarteru na Mazurach. Natomiast wynajem houseboat bez patentu to najnowszy trend, czym żyją Mazury.

Kolejnym etapem naszego opisu jest część poświęcona napędowi. Skupiamy się jednak jedynie na podaniu ogólnych parametrów, wychodząc z założenia, że współczesne silniki zaburtowe, są skomplikowanymi konstrukcjami, na tyle przesiąkniętymi nowoczesną elektroniką, że wnikanie w szczegółowe rozważania techniczne na ich temat nie mają większego sensu oraz znaczenia. Zwłaszcza gdy interesuje nas czarter jachtów bez patentu, a Giżycko jest naszym ulubionym miasteczkiem – warto oczywiście zwrócić uwagę na ceny oraz czy jachty na wynajem mają dobre wyposażenie. Patrząc na oferty różnych firm czarter zwykłego jachtu może wydawać się dziecinnie prosty, natomiast my polecamy jachty w Węgorzewie, ze względu na bardzo dobre przygotowanie lokalnych firm w zakresie technicznym oraz obsługi klienta. Nasi klienci często podkreślają te walory i wracają na jacht, który zawsze jest w pełni przygotowany do czarteru.

I tak w przypadku ewentualnej awarii czy kłopotów w obsłudze, będziemy musieli polegać na kontakcie telefonicznym z naszą obsługą techniczną w Giżycku lub obsługa ta zawita osobiście na pokładzie podczas czarteru jachtu motorowego na Mazurach. Często tylko nasza obsługa ma odpowiednie narzędzia do odczytania informacji o błędach w pracy i postawienie diagnozy naprawczej. Bardziej interesujemy się budową jednostki napędowej oraz osiągami i parametrami pływania. W naszych jachtach motorowych staraliśmy dokładnie dobrać jednostkę napędową do konkretnego modelu kadłuba.

Czartery jachtów Mazury w XXI wieku

Drzewo gnealogiczne jachtów jest mocno niejednoznaczne. Wielu twierdzi, że te piękne łodzie wywodzą się od jednostek wielorybniczych. Są tacy, którzy uważają, że jachty żaglowe służyły jako szkoleniowe , skonstruowane pod koniec lat 30. Wiele źródeł podaje, że ich konstruktorem jest Duńczyk – to informacja najbliższa prawdy. Niewątpliwie jachty produkowane były w warsztatach szkutniczych w całej Polsce. Po 1945 wiele jachtów powstawało na podstawie niemieckich dokumentacji. Jacht motorowy popularność na Mazurach popularność zyskał dopiero po 2010 roku, kiedy można było pływać motorówkami bez patentu.

Klasyczne kształty jachtów do czarteru bez uprawnień wynika z technologii budowy kadłubów laminowanych. Efektem są: pionowa dziobnica łukowato przechodząca w prosty kil prowadzący aż do pawęży i esowato wygięte wrężownice w części rufowej. Jachty w swoim wnętrzu mają wklejone wkładki wzmacniające, składające się ze wzdłużników i wręg. Motorówki bez patentu w stylu jacht motorowy, przeznaczony na czarter, mają kadłub dzielony na trzy komory utrudniające zalanie przestrzeni pomiędzy skorupami kadłuba i pokładu. Mimo tych ostrzeżeń Mazury są niezbędnym miejscem na mapie Polski dla każdego turysty, który kiedykolwiek myślał, że czarter jachtow mazury bez uprawnień może być dla niego świetną rekreacją.

W rufach i na dziobach każdego jachtu urządzone są dwi obszerne bakisty: achterpiku i forpiku, zamykane klapami. Pomiędzy nimi uformowano bezodpływowy kokpit ciągnącymi się wzdłuż burt ławami, na których zasiada załoga i zawsze jest chętna na wynajem bez uprawnień.